Forum opinia - forum wielotematyczne, dyskusje, aktualności

Pełna wersja: Zdrowe odżywianie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Przez ostatnie lata dużo chorowałam i musiałam przejść wiele kuracji leczniczych, co wiązało się z przyjmowaniem dużej ilości leków chemicznych. Teraz też jestem na lekach. Czuję od dawna, że moje ciało, mój organizm jest jakby przeciążony. Odczuwam jakby mnie coś zatruwało. Dużo czytałam na temat wpływu żywienia na zdrowie i doszłam do wniosku, że nie tylko przyjmowane leki, ale też spożywane produkty zatruwają mój organizm. Prawda jest jednak taka, że nie sposób w dzisiejszych czasach uniknąć toksyn. Zastanawiam się jednak, jak można zminimalizować ich przyjmowanie choćby w pokarmie. Macie jakieś doświadczenie w tej kwestii?
Tez się nad tym nieraz zastanawiałam, szczególnie teraz, gdy jestem w ciąży. Niedługo urodzi się moje dziecko i będę je karmiła piersią, więc też powinnam się zdrowo odżywiać. Potem z kolei przyjdzie czas na karmienie malucha. Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem jest kupowanie żywności ekologicznej, najlepiej od jakichś znajomych rolników, którzy prowadzą gospodarstwo ekologiczne. Wiem, że to nie zawsze jest możliwe, wtedy pozostają sklepy ekologiczne. Ja myślę też, że produkty, które są robione typowo dla małych dzieci, również będą o wiele zdrowsze niż inne. No i na pewno trzeba jeść dużo warzyw i owoców. Ja staram się przestrzegać tego wszystkiego. Ostatnio na przykład zamiast kupować jakieś soki z hipermarketów niewiadomego pochodzenia, pozwalam sobie na soczki Bobo Frut. Mam nadzieję, że razem z dzieckiem będziemy zdrowsi dzięki temu, że tak postępuję.
No i doigrałam się. Od kilku tygodni cierpię codziennie z powodu bólów brzucha. Brałam jakieś leki i nawet trochę pomagały, ale nie sposób leczyć objawy, tylko co z przyczynami. Poszłam do lekarza, ale jak na razie diagnoza nie została postawiona. Obawiam się, że to może mieć związek z toksynami właśnie. Próbuję szukać informacji w internecie, może wpadnę na jakiś pomysł i podpowiem lekarzowi, gdzie szukać przyczyny.
Może dobrym rozwiązaniem byłoby przejście jakiegoś leczniczego postu? albo chociaż zmiana odżywiania na bardziej lekkostrawne. Jeść więcej warzyw, może owoców. Na przykład zamiast mięsa jeść ryby albo owoce morza. Taki na przykład dorsz jest bardzo dietetyczny, ma niewiele kalorii, zawiera dużo ważnych składników, a przy tym jest bardzo smaczny. To jedna z moich ulubionych ryb obok flądry i halibuta.
Cały czas staram się ożywiać zdrowo i od pewnego czasu zauważyłam że lepiej się czuje bo to co jemy ma wpływ na nasze zdrowie.